Regulamin

Regulamin sklepu internetowego WPalnik

1. Postanowienia ogólne

Strona https://wpalnik.pl działa na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie. Regulamin określa rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną przez Stronę, zasady świadczenia tych usług, warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, a także tryb postępowania reklamacyjnego. Każdy Usługobiorca, z chwilą podjęcia czynności zmierzających do korzystania z Usług Elektronicznych Strony, zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r., Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r., Ustawy Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.

2. Definicje

Formularz kontaktowy – formularz dostępny na Stronie umożliwiający Usługobiorcy bezpośredni kontakt z Usługodawcą.

Regulamin – niniejszy regulamin Strony.

Usługodawca – MGB GROUP SP Z O O, adres siedziby: Oświęcimska 54, 41-400 Mysłowice, adres do doręczeń: Braci Mniejszych 7B/84 40-754 Katowice wpisaną do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000736911, NIP: 6342932543, REGON: 380526911, posiadającą kapitał zakładowy w kwocie: 5000 złotych, adres poczty elektronicznej: biuro@wpalnik.pl, tel.: 737600185.

Usługobiorca – osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną korzystająca z Usługi Elektronicznej.

Usługa Elektroniczna – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorcy za pośrednictwem Strony.

Newsletter – Usługa Elektroniczna pozwalająca Usługobiorcy na subskrybowanie i otrzymywanie na podany przez Usługobiorcę adres e-mail bezpłatnych informacji pochodzących od Usługodawcy.

3. Rodzaj i zakres usług elektronicznych

Usługodawca umożliwia za pośrednictwem Strony korzystanie z Usług Elektronicznych takich jak korzystanie z Formularza Kontaktowego oraz korzystanie z Newslettera. Świadczenie Usług Elektronicznych na rzecz Usługobiorców odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie.

4. Warunki świadczenia i zawierania umów o świadczenie usług elektronicznych

Świadczenie Usług Elektronicznych określonych w rozdziale III pkt. 1 Regulaminu przez Usługodawcę jest nieodpłatne. Okres, na który umowa zostaje zawarta, zależy od rodzaju usługi. Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca, obejmują: komputer z dostępem do Internetu, dostęp do poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa, włączenie w przeglądarce internetowej Cookies oraz Javascript. Usługobiorca zobowiązany jest do korzystania ze Strony w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich.

5. Warunki rozwiązania umów o świadczenie usług elektronicznych

Wypowiedzenie umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej jest możliwe w każdej chwili, z zachowaniem odpowiednich warunków określonych w Regulaminie.

6. Tryb postępowania reklamacyjnego

Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych przez Usługodawcę mogą być składane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@wpalnik.pl. W zgłoszeniu powinny być zawarte wszystkie informacje niezbędne do rozpatrzenia reklamacji. Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni.

7. Własność intelektualna

Wszystkie treści zamieszczone na stronie internetowej pod adresem https://wpalnik.pl korzystają z ochrony prawno autorskiej i są własnością https://wpalnik.pl. Jakiekolwiek wykorzystanie przez kogokolwiek, bez wyraźnej pisemnej zgody Usługodawcy, któregokolwiek z elementów składających się na treść oraz zawartość strony stanowi naruszenie prawa autorskiego przysługującego Usługodawcy i skutkuje odpowiedzialnością cywilnoprawną oraz karną.

8. Postanowienia końcowe

Umowy zawierane za pośrednictwem Strony zawierane są zgodnie z prawem polskim. W przypadku niezgodności jakiejkolwiek części Regulaminu z obowiązującym prawem, w miejsce zakwestionowanego przepisu Regulaminu zastosowanie mają właściwe przepisy prawa polskiego.